KONTA FIRMOWE - NAJNOWSZE ZESTAWIENIE 2015
w ofercie również konta osobiste - konta oszczędnościowe - konta młodzieżowe


chwilówki online

Nowoczesna bankowość – jak ona wygląda ?


Dawniej przedsiębiorca, żeby załatwić swoje sprawy finansowe udawał się do banku z walizką pełną dokumentów. W obecnych czasach wystarczy laptop, tablet, czy smartfon.


Banki dostosowują się do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i starają się, by klient mógł w prosty i szybki sposób załatwiać swoje sprawy finansowe bez niepotrzebnych, zabierających czas wizyt w placówkach.

Rewolucja w bankowości internetowej

Bankowość internetowa rozwija się niezwykle dynamicznie i zauważyć to mogą nie tylko przedsiębiorcy, ale także zwykli konsumenci. W Polsce już ponad 21 mln klientów posiada internetowe konta bankowe, które dają nieporównywalnie więcej możliwości, niż zwykłe, tradycyjne konta. Z takich rozwiązań korzystają też przedsiębiorstwa i mowa tu nie tylko o dużych firmach. Okazuje się, że sektor małych i średnich przedsiębiorstw również bardzo aktywnie korzysta z zaawansowanych technologicznie usług bankowych. Pod koniec trzeciego kwartału 2013 roku z bankowości elektronicznej korzystało już prawie 2 mln przedsiębiorców.

Fakt, że rośnie liczba transakcji bezgotówkowych, dokonywanych drogą internetową nie powinien nikogo dziwić. Bankowość elektroniczna staje się co raz bardzie popularna ze względu na ogromne korzyści, jakie z niej wynikają. Mowa o poprawnym zarządzaniu finansami, szybkim dostępie do konta, pełnej kontroli nad operacjami w dowolnej chwili, 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na świecie. Czy to nie brzmi rewelacyjnie? Na uwagę zasługuje również fakt, że wszelkie opłaty za prowadzenie konta i używanie kart można wliczyć w koszty prowadzenia firmy. Takie udogodnienie z pewnością docenią małe i średnie przedsiębiorstwa

Rola banku w dzisiejszych czasach

Banki nie ograniczają się już tylko do udzielania kredytów, przyjmowania depozytów, czy inwestowania. Przygotowują one swoje oferty w taki sposób, by były adekwatne do nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Placówki bankowe mogą się pochwalić nowymi funkcjonalnościami i produktami, które ułatwiają prowadzenie firmowych finansów.. W dzisiejszych czasach bank elastycznie reaguje na potrzeby klienta i dzięki temu, że posiada zaawansowane technologicznie narzędzia i produkty finansowe, jest w stanie dopasować oferty indywidualnie do potrzeb, wymagań i specyfiki firm swoich klientów

Co jeszcze zrobi bank dla konsumenta?

Mając nowoczesne konto bankowe można liczyć na pomoc ze strony w banku w sektorze zarządzania finansami. Bank może rozliczyć działalność gospodarczą, usprawnić prowadzenie księgowości, uprościć wykonywanie operacji finansowych, a nawet może pomóc rozliczyć firmę z partnerami biznesowymi, z ZUS-em i z Urzędem Skarbowym

Ogromną zaletą nowoczesnej bankowości jest możliwość wymiany walut za pośrednictwem platform transakcyjnych. Z pewnością każdy zainteresowany tym sektorem przedsiębiorca, doceni możliwość prowadzenie aktywnej polityki walutowej. Omawiana platforma transakcyjna pozwala dokonać wymiany waluty, wybrać termin przewalutowania, a także uzyskać najkorzystniejszy kurs, a nawet pozwala na ubezpieczenie transakcji.

Bankowy oddział w kieszeni

W niedalekiej przyszłości widok przedsiębiorcy w okienku bankowym będzie rzadkością. Co raz więcej usług bankowych przenoszonych jest na urządzenia mobilne, a Polacy chętnie z nich korzystają. Co raz częściej można zauważyć przedsiębiorcę z laptopem, czy smartfonem, prowadzącego rozmowę podczas wideoczatu z doradcą finansowym w centrali banku. Można powiedzieć, że bankowy oddział mieści się już w kieszeni nie jednego mobilnego, nowoczesnego przedsiębiorcy.

Niżej przedstawiamy najnowsze oferty rachunków dla firm. Konto możesz założyć natychmiast przez internet - bez wychodzenia z domu.